Menu

Zakaz fotografowania władz?

2 lipca 2018 - AKTUALNOŚCI, MEDIA, MIASTO, POLITYKA

cenzuraPodczas trwania ostatniej sesji prezydent Sabina Nowosielska z uśmiechem na ustach zaczepiła „Wieczór” z pytaniem: czy mamy zgodę na publikacje zdjęć?

Krzysztof BEDNARZ

Cała sytuacja zarejestrowana jest na filmowej relacji z sesji umieszczonej na Youtube (zrzut ekranu pod tekstem). Nieco zaskoczeni wątpliwościami pani prezydent spytaliśmy czy dobrze zrozumieliśmy, o co chodzi i dokładnie o kogo wizerunek chodzi. Podczas czerwcowej sesji robiliśmy wiele zdjęć, a na sali obrad były obecne prawie same osoby publicznie, radni, urzędnicy, dziennikarze. W przypadku osób publicznych prawo nie ogranicza utrwalania ich wizerunku, a już na pewno nie kiedy przebywają w miejscach, gdzie pełnią swoje funkcje. Zaciekawieni na jakiej podstawie prezydent Nowosielska podaje w wątpliwość oczywiste prawo dziennikarza pytaliśmy dalej. Ostatecznie w odpowiedzi usłyszeliśmy: – A słyszał pan o RODO? – odparła prezydent Nowosielska i zakończyła tę krótką i zaskakującą rozmowę.

wieczor_niemediumChyba domyślamy się czemu prezydent Nowosielska zastanawia się nad działaniami „Wieczoru”. Mamy podstawy uważać, że magistrat przestał zaliczać nasz portal do lokalnych mediów. Ostatni list otwarty prezydent Nowosielskiej do senatora Grzegorza Peczkisa został rozesłany do lokalnych redakcji z wyjątkiem Wieczoru Kędzierzyna-Koźla oraz Kuriera Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Czyżby magistrat zaczął się kierować zasadą: nie dostajesz dotacji, to nie masz też informacji?

sytuacja_01sytuacja_02

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *