Menu

Wantuła kandydatem na prezydenta?

28 kwietnia 2018 - AKTUALNOŚCI, MIASTO, POLITYKA, WYBORY 2018

WantulaCzy Tomasz Wantuła spróbuje powtórzyć sztukę sprzed 8 lat i w wyborach samorządowych będzie ubiegał się o najwyższy urząd w mieście? Były prezydent Kędzierzyna-Koźla nie chce na razie zdradzać swoich zamiarów, ale z tego co mówi można wywieść wiele wniosków.
Krzysztof BEDNARZ

Wcześniej „Wieczorowi” nie udało się skontaktować telefonicznie z Wantułą, dlatego specjalnie udaliśmy się na sesję rady powiatu, żeby osobiście porozmawiać z radnym Tomaszem Wantułą. Mimo, że nasz rozmówca nie podał żadnych konkretów, to rozmowa rzuciła nieco światła na jego wyborcze plany.

– Mogę tylko tyle powiedzieć, że na pewno wystartuję i na pewno będziemy mieli swoje listy – mówi radny Tomasz Wantuła. Na pytanie czy będzie startował spod szyldu „Kukiz’15” Tomasz Wantuła odpowiada: – Dlaczego tylko Kukiz? Ja zawsze byłem niezależny. Tworzymy wspólne listy. Działamy. Robimy swoje. Dużo się dzieje.

M_PiaseckiMarek Piasecki, który przewodzi lokalnej formacji Kukiz’15, również mówił o tym, że jego komitet będzie gromadził środowiska i osoby niezależne. Czyżby Tomasz Wantuła stanął na czele tej inicjatywy wyborczej i został pretendentem na stanowisko prezydenta? Wszystko wskazuje, że tak. Ale kto oprócz radnych Wantuły i Piaseckiego miałby znaleźć się w tych kręgach? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że występować tam będzie szereg osób z byłej ekipy Tomasza Wantuły, które teraz chcą wrócić na salony władzy. Bardzo prawdopodobne, że znajdą się w tym gronie takie kontrowersyjne postacie jak: Halina Damas-Łazowska i były wiceprezydent Paweł Rams. Jednak tego nie udało nam się potwierdzić.

Rams_Damas

Czy Rams i Damas-Łazowska będą chcieli wrócić do magistratu?

„Kukiz’15” nie ogranicza się tylko do byłych zwolenników Tomasza Wantuły. Prowadzi między innymi intensywne rozmowy z niezrzeszonymi radnymi miejskimi oraz Klubem Radnych Niezależnych. W wielu wypadkach to ci sami ludzie, o których zabiega również prezydent Sabina Nowosielska. Dopóki jednak nie będzie wiadomo czy ta ostatnia pójdzie do wyborów razem z PO, czy też osobno, radni niezależni nie podejmą ostatecznej decyzji skąd wystartować. Mówią oni otwarcie, że nie po drodze im jest z szyldem Platformy Obywatelskiej, dlatego alternatywą jest „Kukiz’15” z Tomaszem Wantułą.

Kiedy można się spodziewać odkrycia wyborczych zamiarów „Kukiz’15”?

– Jak przyjdzie właściwy moment powiemy wszystko. Maj będzie bardzo dobrym miesiącem – powiedział „Wieczorowi” Tomasz Wantuła.

Do połowy maja również Platforma Obywatelska musi ostatecznie zdecydować się czy wchodzi do wyborów z prezydent Nowosielską czy samodzielnie.

One thought on “Wantuła kandydatem na prezydenta?

Jozek

Nie wchodzi się do tej samej rzeki ,bo rzeka płynie . Heraklit.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *