Menu

Urząd milczy w sprawie konkursów

23 czerwca 2018 - AKTUALNOŚCI, MEDIA, MIASTO

Rodzice dzieci z Przedszkola nr 17 w Kłodnicy kontynuują walkę o unieważnienie konkursu na dyrektora tej placówki. Władze miasta do dnia dzisiejszego nie wydały żadnego oficjalnego oświadczenia. O sprawie zaczęły informować media, nie tylko lokalne, ale też regionalne.

Krzysztof BEDNARZ

Przypomnijmy, że tę bulwersującą sprawę opisał jako pierwszy Wieczór Kędzierzyna-Koźla 13 czerwca. W mijającym tygodniu o sprawie zaczęły wspominać miejscowe media. W jaki sposób tematy niewygodne władzom miasta traktuje większość lokalnych mediów można by pisać wiele. Wątek zaistnienia możliwego mobbingu nie pojawia się w żadnym z mass mediów, tak samo jak nikt, poza „Wieczorem” nie zapytuje o udział w tej sprawie prezydent Sabiny Nowosielskiej. Jak dotąd to tematy tabu. Mamy też takie „kwiatki” jak na przykład tytuł materiału w Radiu Park, który brzmi: „Rodzice konta miasto. Przez zmianę w przedszkolu”. No cóż, wygląda na to, że dla naszego rodzimego radia władze miasta, to to samo co miasto. I jak to zmienia wydźwięk całej akcji rodziców, którzy buntują się, nie przez podejrzenia o stronniczość komisji konkursowej, ale, według radia, przez fakt zmiany na stanowisku dyrektora.

Podczas gdy temat niejasności w konkursie na dyrektora Przedszkola nr 17 w kędzierzyńsko-kozielskich mediach ulega mniejszemu lub większemu spłaszczeniu, sprawą zainteresowały się media regionalne. W piątek rano na osiedlu Kłodnica pojawiła się ekipa z TVP3 Opole. Wczoraj w Kurierze Opolskim o 18.30 wyemitowany został materiał o kontrowersyjnym konkursie. Zobaczysz go —> tutaj.

– Jest taki rządowy program „rodzina na swoim”. Pytanie czy to co się dzieje w Kędzierzynie-Koźlu można nazwać programem: „Rodzina i znajomi na gminnym”? – podsumował reporter TVP3 Opole Wojciech Bularz sytuację, która ma miejsce w Kędzierzynie-Koźlu.

W_Bularz_TVP3

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *