Menu

NASZA MISJA

zegarI nastał rok 2018. Rok szczególny, bo to rok wyborczy. Jest to najlepszy czas na podsumowania oraz otwarte, pogłębione i bez tabu przedstawienie co się właściwie dzieje w Kędzierzynie-Koźlu. Mimo mnogości mediów i ich różnorodności (radio, prasa, telewizja oraz internet) mieszkańców naszego miasta omija wiele istotnych informacji. Dotyczą one w szczególności działalności lokalnych władz, relacji panujących pomiędzy lokalnymi elitami, a wreszcie tzw. „tajemnic poliszynela”, czyli spraw znanych wybranej grupie, ale skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. I właśnie tę lukę ma wypełnić Wieczór Kędzierzyna-Koźla. Nie oczekujcie jednak od nas Państwo codziennej kroniki wypadków i kryminałek, tematyki sportowej, zapowiedzi imprez kulturalnych, czy też wszelkiej maści plebiscytów, bo w tym specjalizują się inni. Nie znajdziecie u nas relacji z wydarzeń w placówkach oświatowych, oficjalnych spotkań, przecięć wstęgi, itd. Nie po to jesteśmy i nie mamy na to czasu. Nasza działalność jest niekomercyjna, co znaczy, że nie zarabiamy i nie jesteśmy dotowani przez nikogo, dlatego nasze możliwości są znacznie ograniczone.
Z drugiej strony dzięki temu możemy głośno mówić o „wstydliwych” tematach nie drżąc, że stracimy wpływy finansowe. Będziemy to robić, bo uważamy, że szczególną powinnością dziennikarzy jest ukazywanie zjawisk nazywanych potocznie wypaczeniami władzy. Co ważne, tutaj przez władze należy rozumieć nie tylko aktualnie rządzącą opcję, ale również opozycję, elity medialne, lokalne autorytety, itd.
Przy powstawaniu naszych materiałów obiecujemy zachować maksymalny obiektywizm w dostrzeganiu nie tylko negatywów, ale również pozytywnych stron opisywanych zjawisk. Zdajemy sobie sprawę, że taka wolna od zależności i pogłębiona informacja będzie nie w smak wielu postaciom lokalnej sceny. Prawdopodobnie pojawią się oskarżenia o malkontenctwo, narzekanie, stronniczość, populizm albo nawet o to, że piszemy pod kogoś dyktando. Takich osądów nie będziemy komentować. Zamiast tego Naszym Czytelnikom życzymy otwartych oczu i uszu. I zapraszamy do śledzenia naszych publikacji.

Redakcja