Menu

Kogo poprą Sławęcice?

16 kwietnia 2018 - AKTUALNOŚCI, POLITYKA, WYBORY 2018

Prezydent Sabina Nowosielska spotkała się z Radą Osiedla Sławięcice. Przeprosiła w imieniu urzędu za wycięcie dwóch starych drzew przy ul. Filipa Pieli. „Wieczór” postanowił sprawdzić czy to dość niespotykane wydarzenie nie wiąże się czasem z przygotowaniami do nadchodzących wyborów?

Krzysztof BEDNARZ

wizyta_RO_Slaw

Nie ulega wątpliwości, że w Sławięcicach w ostatnich miesiącach narósł nastroje niedozwolenia wobec magistratu, a w szczególności prezydent Nowosielskiej. Ostatecznym, choć nie jedynym, powodem było wycięcie dwóch starych drzew przy okazji remontu jednej z ulic na osiedlu. Z drugiej strony wiadomo było, że radny Tomasz Scheller reprezentujący Sławięcice w Radzie Miasta otrzymał propozycję startu z komitetu Sabiny Nowosielskiej. Ta ostatnia długo się zastanawiała czy przeprosić Sławięcice za wycinkę drzew, które chciano ochronić. Nie zrobiła tego podczas spotkania z mieszkańcami, ale w ubiegły poniedziałek (09.04) pojawiła się na radzie osiedla z przeprosinami.

Czy miało to swój podtekst wyborczy postanowiliśmy zapytać u źródła, czyli radnego Tomasza Schellera.

– Nie ma to żadnego związku z kwestią mojego kandydowania, ani mnie to spotkanie nie przybliżyło, ani nie oddaliło od mojej decyzji – mówi radny Tomasz Scheller. – Wizyta pani prezydent Nowosielskiej była zaplanowana wcześniej i była związana z chęcią rozwiązania naszej rady osiedlowej.

Radny Tomasz Scheller

Po przeprosinach radni osiedlowi Sławięcic wycofali się z zamiaru rezygnacji. Natomiast Tomasz Scheller przyznał, że z propozycją kandydowania z pierwszego miejsca listy do Rady Miasta zwrócił się do niego również inny niż Nowosielskiej komitet wyborczy. Mimo to radny Scheller utrzymuje, że jeszcze nie wie z jakiego komitetu będzie startował i czy w zbliżających się wyborach samorządowych w ogóle będzie ponownie ubiegał się o mandat radnego. Oznacza to również to, że nie wiadomo na kogo zagłosuje w wyborach na prezydenta miasta większość mieszkańców os. Sławięcice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *