Menu

Buntownik czy zwolennik?

16 kwietnia 2018 - AKTUALNOŚCI, KOMENTARZE, POLITYKA, WYBORY 2018

kbd02Zbliża się czas wyborów i niektórych kandydatów korci, żeby pokazać się wyborcom w szatach surowych recenzentów władzy. Bardzo często prawda jest zupełnie inna.
Krzysztof BEDNARZ

O dobre relacje z osiedlem Sławięcice zabiegała większość dotychczasowych prezydentów Kędzierzyna-Koźla. Głównie dlatego, że tamtejsza społeczność tworzy silną wspólnotę poglądów, co sprawia, że podczas wyborów faworyzuje ona jednego z kandydatów na prezydenta. I w tym miejscu oczy zwracają się na radnego Schellera, ponieważ to on poniekąd jest naturalnym liderem sławęcickiej wspólnoty. Problem w tym, że z dotychczasowego zachowania radnego Tomasza Schellera trudno jednoznacznie wywnioskować jaki jest jego stosunek do rządów Sabiny Nowosielskiej. Momentami wydaje się jakby składał pokłony urzędującej prezydent i uderzał w jej krytyków, jak to się stało podczas ubiegłorocznego absolutorium. Potem Scheller dla odmiany wyciąga jakiś kontrowersyjny temat, często bardzo słusznie, jak np. kwestia mieszkań służbowych przyznawanych przez gminę, i występuje z ostrą krytyką. Wygląda to tak jakby Tomasz Scheller chciał uchodzić równocześnie za sojusznika i opozycje dla urzędującej prezydent, choć gdy się go o to zapyta odpowiada, że ma po prostu swoje zdanie.

Jak dotąd sztuka bycia opozycjo-koalicją udaje się najbardziej radnemu Rafałowi Olejnikowi, który wraz ze swoim klubem Radnych Niezależnych od samego początku wspiera prezydent Nowosielską, ale na zewnątrz prezentuje się jako opozycja. I tutaj dochodzimy do dość ciekawej kwestii. Wciąż wskazuje się na poparcie jakie dawała Platforma Obywatelska prezydent Nowosielskiej. Nie pokazuje się natomiast, że to wsparcie płynęło również z innych stron. Dotyczy to także spraw kontrowersyjnych. Zbliża się jednak czas wyborów i wielu kandydatów korci, żeby pokazać się wyborcom w szatach surowych recenzentów władzy. Ale przecież w internecie zarejestrowane są sesje rady miasta i wyniki każdego głosowania, które świadczą bardzo często o czymś zupełnie innym. Pytanie tylko kto miałby to sprawdzać i udostępnić mieszkańcom miasta? Bądźmy zatem bardzo ostrożni zanim uwierzymy jakiemuś politykowi w jego drogę buntownika.

kamil nowakNa koniec ważna dygresja. Od wielu lat obserwuje w Kędzierzynie-Koźlu działania tzw. środowisk patriotycznych. I za nic nie mogę doszukać się działań zorientowanych na strzeżenie interesu mieszkańców miasta. Zamiast tego widzę co rusz prawicowych liderów wbitych w krawaty i garnitury na lokalnych salonach. Pilnowanie miejscowych władz pozostaje takim ludziom jak np. Kamil Nowak (Fundacja Wiedzieć Więcej), który znany jest z lewicowych poglądów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *